pondělí 31. března 2014

Ve vlastních rukou

Po dvou TEDxBrno Salonech, kde jsme v říjnu a únoru diskutovali společenské dopady mobilních technologií a online vzdělávání vás můžeme konečně pozvat na 4.ročník TEDxBrno. V nadcházející dny najdete na webu profily prvních vystupujících, informace o zahájení prodeje vstupenek i jak získat bezplatný vstup.

Společně s vámi máme letos TEDxBrno ve vlastních rukou. Chceme dát slovo osobnostem s odvahou brát na sebe odpovědnost a těm, pro které je svoboda nesamozřejmou hodnotou, kterou stojí za to chránit.

Budeme s nimi hledat rovnováhu mezi lokálním jednáním a globálním povědomím, mezi díly vytvoření intelektem i vlastníma rukama. Vedle stále se rozšiřujících možností sdílení v digitálním světě si chceme všímat také fyzické blízkosti a společného prožitku vzájemnosti. Rádi bychom účastníky přivedli k tomu, aby měli zájem zanechat svůj otisk v době, která nabízí možná více otázek než odpovědí.

Zvětšuje nebo zmenšuje se náš prostor pro seberealizaci a naplňování svých snů? Jsme opatrnější nebo odvážnější veřejně prezentovat svoje názory a stát si za nimi? Jak čelit šířícímu se populismu, neonormalizaci a shovívavosti k totalitním zločinům, které ohrožují podstatu liberálně demokratického uspořádání, které tu máme ještě ani ne 25 let? Jaké jsou nejzákladnější hodnoty a principy, na kterých se má rozvíjet naše společenství?

Rádi bychom pro vás objevili příběhy statečných lidí, kteří se nebojí stát mimo hlavní proud. Někteří z nich pracují v povoláních, které bývaly pokládány za elitu se zvláštní odpovědností, za prestižní službu veřejnosti. Jaká je dnes jejich společenská role vedle toho být vzdělaným odborníkem a jak se asi bude dále měnit? Napovědět může talk z TEDx v britském parlamentu.

Na viděnou poslední červnovou sobotu opět v divadle Reduta. Celý tým TEDxBrno se už na vás těší.

Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu. Dante Alighieri, 1320

Žádné komentáře:

Okomentovat